Österreichring, 1970.

Jochen Rindt, 1970 (Foto: Rainer W. Schlegelmilch)

A fénykép 1970 augusztusában készült Ausztriában, a Zeltweg melletti Österreichringen, a Lotus boxában. Az előtérben az osztrák Jochen Rindt utolsó világbajnoki futamának hétvégéjén beszélget a csapat tulajdonosával, az angol Colin Chapmannel, mögöttük pedig Jochen felesége, Nina, aki – mint általában – itt is szorgalmasan mérte férje köridejeit.
A 16-án rendezett Osztrák Nagydíjon egyébként Jochen a pole pozícióból indulhatott, ám nem ért célba, mivel a 21. körben motorhiba miatt kényszerült feladni a viadalt.
És az év végén mégis is ünnepelhetett volna. Világbajnok lett, ám mielőtt ez véglegessé vált, a következő verseny helyszínén, Monzában, az Olasz Grand Prix időmérő edzésén halálos balesetet szenvedett. A három hátralévő futamon riválisai közül egyik sem szerzett annyi pontot, hogy megelőzzék.